Malé mesto Nin 17 km severne od Zadaru v Chrovátsku

Nin

Nin, malé mesto, trochu leží na pobreží južnej časti Ninského zálivu, 17 km severne od Zadaru. Môže sa pochváliť početnými hrdými prívlastky, ako "mesto slávnej minulosti", "najstaršie chorvátske kráľovské mesto", "jedno z hlavných kultúrnych stredísk raného chorvátskeho štátu", "sídlo tzv chorvátskeho biskupa, ktorého jurisdikcia zahŕňala takmer celé dnešné Chorvátsko," mesto s najmenšie katedrálou na svete "atď

Nin je pozoruhodný už svojou polohou - rozprestiera sa na neveľkom ostrove, spojenom s pevnou dvoma starobylými kamennými mostami. Vchádza sa do neho tzv. Dolnou mestskú bránou (Donja morska vráta), ktorá sa zachovala spolu s niekoľkými pozostatky stredovekého mestského opevnenia.

Nin Nin Nin

 

Nin má však všetky predpoklady na to, aby sa stal Mekkou pacientov s poruchami a bolesťami pohybového aparátu, po úrazoch, s kožnými a gynekologickými chorobami. Liečivé bahno v Nine, patrí k najväčším a k najúčinejším v celom Chorvátsku a má veľké liečivé účinky, ktoré sú potvrdené odborníkmi.Tradícia využívania tunajšieho liečivého bahna je veľmi stará a siaha až do antickej doby.


  
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware