Dovolenkové informácie o meste Zadar v Chorvátsku

Zadar

Zadar je mestom 3 000 ročnej histórie s mimoriadnym kultúrnym dedičstvom. So svojou geografickou polohou v samotnom srdci Jadranu, predstavuje Zadar centrum Severnej Dalmácie, v ktorom žije 92 000 obyvateľov.

Mnohých svojich návštevníkov si podmaňuje mimoriadnym šarmom a bohatým životom – vo dne v noci. V lete býva Zadar usporiadateľom Hudobných večerov v Sv. Donate, ďalej Zadarského divadelného leta, festivalu Morských organov – Mitra zonata, KalelargArt – festivalu pouličných umelcov a mestského festivalu Zadar snov. Tým pravým miestom na zábavu sú aj podujatia: The Garden Festival, Noc plného mesiaca alebo nejaký z koncertov svetových hudobných umelcov.

 

Zadar Zadar Zadar

 

Jednou z nevynechateľných atrakcii Zadaru je aj Morsky organ – miesto, kde sa spája ľudská idea a zručnosť s energiou mora a vĺn, prílivom a odlivom, priestor na relaxáciu, pri nepretržitej hudbe mystických tónov Nachádza sa v blízkosti nového prístavu cruiserov, v rámci zadarského nábrežia, pričom sú dobre rozoznateľne podľa svojho kaskádovitého profilu, ktorý ma stimulovať zmenu pohybu po promenáde, zdržanie sa tu a komunikáciu s morom.

Ihneď po svojom dokončení sa stal Morský organ metaforickým miestom mesta Zadar, ktoré vzrušene navštevujú jeho obyvatelia, a samozrejme sa stal neobíditeľným bodom programu všetkých turistických návštev Zadaru i celého regiónu. Zároveň s “najkrajším západom slnka na svete” sa tu zažínajú aj svetelne prvky umiestnene v tvare kruhu a podľa zvlášť programovaného scenára vytvárajú prekrásnu, mimoriadne úchvatnú svetelnú hru v rytme vĺn a zvukov morského organa.


  
Tento projekt zrealizovala firma holdysoftware